Sitemizde yaptığınız işlemlerde size biraz yardımcı olabilmek için SSS (Sıkça sorulan sorular) formatında bir yardım sayfası hazırlamaya çalıştık. Umarız bu sayfa ile size yardımcı olabiliriz. Eğer bilgileri yeterli bulmadıysanız ve sorunuza cevap alamadıysanız bilgi@metiskitap.com adresine yazabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

Metiskitap.com sitesinde şu an neler yapabilirim?
Aradığım kitaplara nasıl ulaşırım?
Bir kitap hakkında hangi bilgileri edinebilirim?
Kitaplar ve yazarlar hakkında nasıl görüş belirtebilirim?
Üyelik nedir?
Üyelik sisteminin avantajları nelerdir?
Kitap listesi nedir?
Özel bilgilerim sitede nasıl korunuyor?
Nasıl sipariş vereceğim?
Metiskitap.com'dan alışveriş niçin güvenli?
Gizlilik ve güvenlik?
Hangi ödeme metodunu seçmeliyim?
Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Metiskitap.com sitesinde şu an neler yapabilirim?
Metiskitap.com sitesinin temel amacı yayınlanan kitaplar hakkında her türlü bilgiyi ziyaretçilerine yansıtmaktır. Bu temel amaçtan sonraki amacımız ise siz ziyaretçilerimizin katkılarını, görüşlerini, bu bilgilerin yanında sunabilmektir. Bu amaçlar doğrultusunda sitemizi teknolojinin son imkanları ile geliştirmekteyiz. Aşağıdaki sorulara cevaplar sitede neler yapabilecekleriniz ve bunları nasıl yapabileceğinizi özetliyor:
Başlıklara dön.

Aradığım kitaplara nasıl ulaşırım?
Bunun için küçük bir arama motoru sitemizde mevcuttur. Sitenin üst kısmında bulunan tekst alanına dilediğiniz bir kaç kelimeyi yazıp, hemen yanındaki 'ara' komutuna basarak aradığınız kelimelerle ilgili veritabanında bulunan kitapları ve yazarları listeleyebilirsiniz.
Başlıklara dön.

Bir kitap hakkında hangi bilgileri edinebilirim?
Kitabı arayıp bulduktan sonra, kitap sayfasına gittiğinizde, kitap kapağı, kapağındaki metinler, kitaba katkıda bulunan kişiler, hakkında ziyaretçilerimizin düşünceleri, yayım yılı gibi kitap detay bilgilerinin hepsi önünüze serilecek. Dahası yazarın ismine bastığınızda fotoğrafını ve özgeçmişini ve yazarın diğer kitaplarını görmeniz mümkün.
Başlıklara dön.

Kitaplar ve yazarlar hakkında nasıl görüş belirtebilirim?
Sitemiz sizlerin görüşlerine verdiği değerle, kitaplar hakkında görüşlerinizi belirtebilmeniz için her türlü imkanı sağlamış durumdadır. İlgili bölümün sayfasında bulunan '… görüş belirtmek istiyorum!' linkine bastığınızda görüşleriniz yazabileceğiniz bir form gelecek. Formu doldurup gönderdiğinizde, bizim elimizde geçtikten bir süre sonra, şayet uygun görülürse kitabın sayfasında yayınlanacak.
Başlıklara dön.

Üyelik nedir?
Üyelik sitemi sizi daha iyi tanıyıp size ve zevkinize özel hizmet verebilmemiz için geliştirilmiş bir sistem. Sistemin esası daha önceden sitemizde bulunan e-mail sistemine dayanıyor. Yine sadece e-mail adresini bize bildiriyorsunuz ve kendinize bir şifre belirleyerek sitemizde kendi tercihlerinizle belirlenen ve sadece şifrenizi kullanarak sadece sizin kullanabileceğiniz özel hizmetler alanına giriyorsunuz ve sadece üyelerimizin faydalanabileceği hizmetlereden faydalanıyorsunuz. Yaptığınız her tercih ve işlem sizi daha iyi tanımamızı sağlıyor. Üyelik sisteminin avantajları hakkında bilgi edinmek için lütfen bir sonraki soruyu okuyunuz.
Başlıklara dön.

Üyelik sisteminin avantajları nelerdir?
Öncelikle sitemizde birçok şeyi üyelerimize özel yapacağımızı belirtmekte fayda var.

Her şeyden önce Metiskitap.com üyeliği size piyasa fiyatının altında bir indirimle ulaşacak. Metis Yayıncılık kitaplarını %20 indirimle alabileceksiniz. Şu an ne yazıkki yurt dışına sipariş göndermiyoruz.

Yeni çıkacak kitaplar hakkında ilk bilgilenen siz olacaksınız.
Başlıklara dön.

Kitap listesi nedir?
Herhangi bir kitabı satın almak istediğinizde ya da sadece bilgilerinin elinizin altında olmasını istediğinizde kitabı listenize ekleyebilirsiniz. Listenize eklediğiniz kitaplar siz silene kadar veritabanımızda saklı tutulacaktır. Her hangi bir zamanda listenizdeki kutulara istediğiniz kitaptan kaç adet istediğinizi belirterek sipariş verebilirsiniz. Bu listeyi yapmakta iki amacımız var. Birincisi beğendiğiniz kitapları kendi sayfanızda saklama imkanı tanımak yani kendiniz özel bir liste oluşturmanız; ikincisi de ulaşım masrafını elimine etmek üzere, bir seferde birden fazla kitap sipariş verebilmek için sipariş vereceğiniz kitaplar bu listede biriktirme imkanı tanımak. Unutmayın ki sipariş verdikten sonra kitaplar listenizden silinmez. Siz dilediğiniz zaman istemediğiniz kitapları 'Listeden çıkar!' linkini kullanarak listenizden çıkarabilirsiniz. Listenize kitap eklemek için sitede çeşitli sayfalarda göreceğiniz 'Listeme ekle!' veya 'Satın al!' linklerini kullanabilirsiniz.
Başlıklara dön.

Özel bilgilerim sitede nasıl korunuyor?
Sitedeki özel bilgilerinize sadece siz kendi belirlediğiniz şifre ile ulaşabilirsiniz. Sistemimiz özel bilgilerinizin bulunduğu alanda yaptığınız her işlemde işlemi yapanın siz olup olmadığını kontrol etmektedir. Bunu da şu şekilde yapılmaktadır: Özel bilgilerinizin bulunduğu alana girmek istediğinizde öncelikle şifrenizi isteniyor. Bir kere şifrenizi girdikten sonra adınıza bir oturum açılıyor ve bu oturum siz işlem yaptığınız sürece aktif tutuluyor. Her işlem yaptığınızda da sistem size farkettirmeden o oturumda şifre girip girmediğinizi kontrol ediyor. Eğer 20 dk. boyunca hiçbir işlem yapmazsanız adınıza açılmış oturum kapanıyor ve sistem oturum hakkındaki bilgileri kullanıma kapatıyor. Oturum kapandıktan sonra bu alanda siz veya bir başkası bir işlem yapmak istediğinde tekrar şifre girilmesi isteniyor ve şifre girme ekranına alınıyor. Eğer herhangi bir anda oturumu kapatmak isterseniz bununla ilgili linkleri oturumunuz açık olduğu müddetçe dolaştığınız sayfalarda bulabilirsiniz. Oturum herhangi bir şekilde kapatıldığında o an ki bilgiler kullanıma kapatıldığından yapmakta olduğunuz işlem geçersiz kalabilir. Sistemimiz bu bilgileri hatırlamaya çalışmakta ve şifrenizi girdikten sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlamaktadır ama şifre girmekte de 20 dk. gecikirseniz, artık yapacak bir şeyimiz kalmamakta ve işleminizi yeniden yapmanız gerekmektedir. Bu durumda bir uyarı mesajı alacaksınız.
Başlıklara dön.

Nasıl sipariş vereceğim?
Sipariş verebilmek için herşeyden önce sipariş vermek istediğiniz kitabı albüm listenize eklemelisiniz. Listenize kitap eklemek için sitede çeşitli sayfalarda göreceğiniz 'Listeme ekle!' veya 'Satın al!' linklerini kullanabilirsiniz. Bu linkler sitede Bir kitabı listenize eklediğinizde doğrudan kitap listenize gidecek, ve o an kitap listenizdeki kitapları göreceksiniz. Kitap listenizde sipariş vermek istediğiniz kitabın adedini, 'Adet belirttiklerimi satın al!' düğmesine basınız. Buradan sonra sizden dört aşamada, sadece bir kaç 'click' ile bize sipariş bilgileriniz alacağız.

Birinci aşamada siparişiniz ile ilgili genel bilgiler istenmekte. Ödemeyi nasıl yapacağınız, hangi ulaşım metodunu tercih ettiğiniz, siparişinizin kime gönderileceği, hediye paketi istiyor musunuz gibi… Bundan sonra buradaki tercihlerinize göre teslimat adresinizi bildireceğiniz sayfa gelecek. Eğer teslimatın size yapılmasını istiyorsanız bu ekranda daha önce bize bildirmiş olduğunuz adreslerin bir listesi gelecek. Dilerseniz bunlardan birine, dilerseniz yeni bildireceğiniz başka bir adrese gönderilmesini isteyebilirsiniz. Eğer daha önce bildirdiğiniz bir adres yoksa doğrudan yeni bir adres girmeniz istenecektir. Siparişi bir yakınıza göndermek istiyorsanız bu yakınınızın adresini girebileceğiniz bir form gelecek. Eğer bu yakınınızın adresi veritabanımızda kayıtlı ise tekrar yazmadan bu adresi seçebileceksiniz. Bu adımda size ulaşmamız gereken durumlarda kullanacağımız telefon numaralarını bildirebileceğiniz bir form da bulunacak

Üçüncü adım fatura adresinizi bildirmek için. Burada yine var olan adresleriniz seçmeniz için listelenecek, adresiniz yoksa ya da farklı bir adrese gönderilmesini istiyorsanız bunun için de bir form bulunacak.

Son adımda verdiğiniz bilgilere göre ulaşım masrafı hesaplandıktan sonra tüm sipariş bilgileri listelenecek. Eğer bilgileri onaylıyorsanız siparişiniz tamamlanacak ve statüsü 'Ödeme bekleniyor!' olarak veritabanımıza kaydedilecek. Seçmiş olduğunuz ödeme türü kredi kartı ise hemen kart bilgilerini gireceğiniz ekrana alınacaksınız. Burada kart numaranız banka tarafından onaylanırsa siparişinizin statüsü 'Gönderilmeyi bekliyor!' olarak değiştirilecek. Onaylanmazsa ödemeyi başka türlü de yapabileceğinizi düşünerek sipariş bilgilerinizi bir müddet daha saklayacağız ve sizden ödeme bekleyeceğiz. Dilerseniz havale gibi yollarla ödemeyi yapabilirsiniz. Siparişiniz bu şekilde tamamlandıktan sonra bir de teyit için e-mail göndereğiz.

Ödemeniz elimize ulaştıktan sonra bir iki gün içinde siparişiniz postaya ya da kargoya verilecek. Bu andan sonra siparişinizin statüsü 'Gönderildi!' olarak değiştirilecek ve size e-mail ile bildirilecek. Siparişiniz gönderildikten sonra Türkiye içi bir iki gün içinde adresinize teslim edilecektir. Ayrıca siparişinizin durumunu kişisel sayfanızdan dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.


Başlıklara dön.

Metiskitap.com'dan alışveriş niçin güvenli?
Çünkü internette var olan tüm güvenlik sistemleri sitemizde kullanılmaktadır. Yazılımlarımız bilgilerinizin gizliliğini koruyacak şekilde geliştirilmiştir. Kredi kartı ile olan işlemlerinizde SSL (Secure Socket Layer) teknolojisinin sağladığı günün en yüksek şifreleme tekniği (128 bit) kullanılmaktadır. Kart onay işlemleri esnasında doğrudan banka ile bağlantı kurulmakta, kart bilgileriniz sistemimizde herhangi bir yere kesinlikle yazılmamaktadır. Dolayısıyla kart bilgilerinizi ele geçirmek isteyen kötü niyetli bir kişinin bunu yapabilmek için tek şansı sizin kart bilgilerinizi bize ulaştırdığınız anda devreye girmesiyle olabilir ki, bu da banka ile aramızda olan 128 bit şifreleme ile imkansızdır. Daha doğrusunu söylemek gerekirse bu kişinin kart bilginizi ele geçirebilmesi için trilyonlarca lira masraf yapmasını gerektirir. Kart limitiniz bu kadar olamayacağına göre bir internet korsanı için bu mantıksız bir davranış olur. Siparişinizin bundan sonrası ise tamamen Metis Yayıncılık güvencesi altındadır. Siparişiniz kargo ile, havalı paketlerde ürüne hiçbir şekilde zarar gelmeden adresinize teslim edilecektir. Alışverişinizde doğacak herhangi bir memnuniyetsizliğinizi anında gidermeye çalışacağız. Metis Yayıncılık olarak söz veriyoruz…

Küçük de bir bilgi verelim: Sitemizde kullanılan teknolji Visa ve Mastercard tarafından ortak olarak geliştirilen SET (Secure Electronic Transaction) isimli teknolojinin dünya üzerinde uygulanan şeklidir. Yani internetteki şu an en güvenli sistemdir. Kartınızla ilgili tüm işlemler banka ile sizin aranızda halledilmekte bize sadece onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi gelmektedir.
Başlıklara dön.

Gizlilik ve güvenlik?
Verilerinizin gizlilik ve güvenliği Garanti Bankası'nın 'Ortak Ödeme Sayfası' tarafından sağlanmaktadır.
Başlıklara dön.

Hangi ödeme metodunu seçmeliyim?
Eğer yurtiçindeyseniz, ve telefon ya da internet bankacılığını kullanıyorsanız havaleyi seçmenizi öneririz. Hem artı bir masraf yapmayacak, hem de kredi kartınızı vermek durumunda kalmadığınız gibi bizi de kart komisyonu ödemekten kurtarmış olursunuz. :-) Yurtdışından sipariş veriyorsanız, bizim tavsiyemiz kredi kartıdır. Çünkü havale veya çek eminiz sizin için hem zahmetli, hem de daha masraflı olacaktır. Güvenlikten bir endişeniz olmasın kredi kartı bilgileriniz sistemimizde hiçbir şekilde saklanmamakta, kart bilgileriniz hiçbir kişi tarafından bir an bile görülmemekte, kartınızla ilgili her türlü bilgi transferi güvenli şifrelemelerle yapılmakta ve her türlü mağduriyetiniz Metis Yayıncılık garantisi altına alınmaktadır.
Başlıklara dön.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde Nilaccra Bilişim'in düzenlemiş olduğu fatura ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ.

** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

İade İşlemleri
- Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir, gerekir ise ürünün tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. Bu işlemin süresi 3 ile 7 gün arasında değişmektedir.
- İade onaylandığında, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.
Başlıklara dön.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizi kişisel sayfanızdan iptal edebilirsiniz. Bunun için siparişinizi detaylı görüntüleme sayfasına gidiniz, not kısmına siparişinizi iptal etmek istediğinizi belirtiniz ve gönder butonuna basınız. Siparişiniz yetkili arkadaşlarımız tarafından iptal edilerek tarafınıza bilgi verilecektir. Ayrıca telefon ile tarafımıza ulaşarak da siparişinizi iptal etmek istediğinizi bildirebilir ve ilgili arkadaşlarımız tarafından yönlendirilerek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

Sitemizden kredi kartı ya da havale ödemesi ile yapmış olduğunuz ve onaylanmış siparişlerinizde yapılan iptal, değişiklik ya da ürün iade işlemleri sonrasında tarafınıza bilgi verilmektedir.

İptal işlemi onaylandığında, siparişiniz kredi kartı ile yapıldı ise kredi kartınıza, havale ile oluşturuldu ise bilgilerini dolduracağınız banka hesabınıza yansıtacaktır.
Başlıklara dön.

 
 

Kişisel Veri Politikası
Aydınlatma Metni
Üye Aydınlatma Metni
Çerez Politikası


Metis Yayıncılık Ltd. İpek Sokak No.5, 34433 Beyoğlu, İstanbul. Tel:212 2454696 Fax:212 2454519 e-posta:bilgi@metiskitap.com
© metiskitap.com 2024. Her hakkı saklıdır.

Site Üretimi ModusNova

İnternet sitemizi kullanırken deneyiminizi iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
X